Zpět na přehled referencí

Zaujal vás tento projekt? Chcete vytvořit něco v podobném stylu? Kontaktujte mě!

Restaurace Český Ráj


Vloženo: 19.06.2012 Klient: Pavel Ochotnický Práce: Webdesign WWW: restauraceceskyraj.cz
Restaurace Český Ráj

Popis: Příprava prezentace tradiční české restaurace byla spíš potěšením než skutečnou prací. Základem bylo vytvořit pro web odpovídající grafický styl, který bude vhodně navazovat na styl restaurace samotné (což se doufám podařilo). Dále vhodné promyšlení obsahu, protože se počítá s tím, že většina návštěvníků (a potenciálních zákazníků restaurace) přijde nejprve na hlavní stranu, takže tam musí být něco víc než jen stručný text o restauraci; Pokud máte možnost, chcete návštěvníka někam nasměrovat a nabídnout mu to, co předpokládáte že hledá, ne ho jako neřízenou střelu nechat náhodně procházet web.

S vhodným obsahem na hlavní straně pomohli také lidé z komunity webtrhu, kde jsem si nechal design zkritizovat. Pokud člověk dokáže z připomínek vybrat to užitečné, tak je praktické si nechávat zhodnotit design i u laické veřejnosti - to nezní tak komplikovaně, ale ve většině případů u kritiky mojí práce předělávám buď menší detaily (protože s designem jako celkem prostě musím být spokojený, než ho dám ke kritice), nebo právě upravuji obsahu - zaměřuji se čistě na praktickou část připomínek.

Ani ten nejlepší designér není bezchybný (a já už teprve ne), takže konzultace nebo předvedení designu i lidem, kteří nejsou z oboru, bývá často ku prospěchu věci. Pomůžou vám vnímat web z trochu jiného pohledu a najednou vidíte, že něco tomu chybělo (jako například otvírací doba, důležitá informace, kterou jsem na hlavní straně původně vynechal).