Zpět na přehled referencí

Zaujal vás tento projekt? Chcete vytvořit něco v podobném stylu? Kontaktujte mě!

Army & outdoor e-shop


Vloženo: 29.01.2012 Klient: Václav Dragon Práce: Webdesign, logo WWW: armyoutdoor.cz
Army & outdoor e-shop

Popis: Na přechodu mezi rokem 2011 a 2012 jsem se začal čím dál víc orientovat na tvorbu e-shopů a jedním z prvních skutečně propracovaných je design pro obchod s armádním a outdoorovým zbožím. Jde o jeden z řady tématických obchodů pro specifický okruh zákazníků, které jsem měl to potěšení realizovat. Grafické zpracování kombinuje jak armádní, tak sportovní tématiku bez využití kýčovitých fotek, které většinou akorát narušují jednotnost celku a nepatřičně odvádí pozornost od obsahu, což je v e-shopu to nejdůležitější. Plusem je i to, že se díky tomu e-shop odlišuje od konkurence.

Komentář klienta

V grafice jsem p. Širokému nechal naprostou volnost. Jak dopadla můžete posoudit sami. Já jsem nadmíru spokojen. Za mě dávám kladné hodnocení a pokud potřebujete grafické práce, určitě ho neváhejte kontaktovat. Václav Dragon

Oproti ostatním e-shopům, které jsem realizoval, nejde o redesign již existujícího obchodu, ale o nový projekt bez předchozích informací, takže rozvržení webu a prezentace obsahu jsou založeny na obecných předpokladech chování zákazníků a částečně inspirovány konkurenčními e-shopy.

Přestože nešlo o zakázku v takovém rozsahu, jako dělám nyní (kdy navrhuji každou maličkost a promýšlím každou část webu včetně interaktivních částí webu podle toho jaká situace nastane), základ webu (hlavní strana, detail, kategorie a košík) je výsledkem pečlivého plánování a promýšlení nejlepšího řešení. S postupem času se ale znovu ukazují některé nedostatky, které jen potvrzují, že provoz e-shopu znamená průběžný vývoj designu na základě jeho fungování. Nestane se tak že by se na začátku vytvořil perfektní design, který by se nikdy nemusel přizpůsobovat okolnostem - weby se průměrně mění a vyvíjejí, přestože jde často o malé změny.